Adrasan’ın en güzel adası Suluada

Adrasanın en güzel adası Suluada. Suluadaya Türkiyenin Maldiv adaları derler. Adrasandan kalkan Suluada tur tekneleri her gün günübirlik turlar düzenler bu adaya.  Suluada tekne turlarında çekilen nefis fotoğraflar bu adanın güzelliklerini göz önüne seriyor. Bembeyaz kumlardan oluşan 2 kumsalı ve Turkuazın binbir tonu ile kendinize güzel bir gün hediye etmek için tur teknelerinde yerinizi ayırtın.

Antalya Adrasan turizm beldesinde farklı adalar mevcut. Adrasanda bulunan adalar; 5 adalar, pırasalı ada, Suluada. 5 adalar adından da anlaşılacağı gibi 5 tane irili ufaklı adalardan oluşmakta ve bu adalarda kumsallar yok kayalardan oluşuyor.  5 adalar Adrasan’ın Gelidonya feneri burnunda kalıyor.

Pırasalı ada da küçük bir ada ve üzerinde yabani pırasa yetişmekte. Bu özellikle Ak karınlı Ebabil kuşunun üreme ve yuva yapma bölgesidir. Bu adada kumsal bulunmamaktadır.

Adrasan’ın en güzel adasına Suluada’ya. Suluada 2 farklı kumsalı olan üzerinde tatlısu kaynağı olan ve dağlık sarp kayalık alanında keçilerin yaşadığı ilginç şekli olan bir adadır. Sahilleri o kadar güzeldir ki Türkiye’nin her yerinden ziyaretçileri gelir. Bu adaya Adrasan iskelesinden kalkan günübirlik tekne turları ve özel tur yapan tekneler turlar düzenlemektedir.

 

Gelelim Adrasan’ın en güzel adasına Suluada’ya. Suluada 2 farklı kumsalı olan üzerinde tatlısu kaynağı olan ve dağlık sarp kayalık alanında keçilerin yaşadığı ilginç şekli olan bir adadır. Sahilleri o kadar güzeldir ki Türkiye’nin her yerinden ziyaretçileri gelir.

Bu adaya Adrasan iskelesinden kalkan günübirlik tekne turları ve özel tur yapan tekneler turlar düzenlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.